______________________________________________________________________________________________

 

Duben 2015

______________________________________________________________________________________________

Novinky

 

_______________________________________________________________

15.4.2015

 

Dnes jsme uveřejnili dvě starší videa, která jsou dle našeho soudu dosti zajímavá, aby tady měla své místo.

 

První z nich nese název Připojení smartphonu pomocí miracast k TV pomocí přístroje Netgear a zabývá se funkcí wifi Miracast a jejího využití pro mobilní telefony, které tuto funkci mají, ale jejichž majitelé současně nemají TV, která by Miracast podporovala a nemíní si kvůli tomu kupovat novou.

Jde tedy o to, jak připojit pomocí wifi Miracast smartfon přes malinkaté zařízení s názvem Netgear Push2TV a HDMI vstupu na televizi.

--------------------------------

Druhé video s názvem   Pestigio 5044 DUO - Antutu Benchmark 4 se zabývá výkonem samotného smartfonu Prestigio 5044 Multiphone DUO, který jsme podrobili benchmarku Antutu 4.

Výkon telefonu byl v době pořízení videa velice vysoký a je vidět, jak rychle se elektronika vyvíjí, protože dneska se dá podstatně levněji koupit podstatně výkonnější a lepší mobil. Tím nechci vůbec říct, že by byl výše zmíněný Prestigio 5044 nevýkonný, jen je cena za podobně výkonné přístroje dnes už zcela v jiných mezích :)

 

---------------------------------

15.4.2015

 

Nově přidané video Kingston DataTraveler HyperX 64GB - Crystal Disk Mark - Benchmark USB 2 0 vs USB 3 0 je praktickou ukázkou toho, jak rychle může fungovat kvalitní USB 3.0 disk a jaký je rozdíl mezi konektory USB 2.0 a USB 3.0.

Testík probíhal s pomocí programu Crystal Disk Mark s flash diskem Kingston DataTraveler HyperX 64GBjehož rychlost je reálně vyšší, než jakou udává výrobce. Disk není sice nejlevnější, ale rychlost přenosu dat a práce s ním to bohatě vynahradí.

 

--------------------------------

15.4.2015

 

Tak ještě jedno video dnes, ovšem ne ze softwaru, ale z mého mobilu.

Ukázka toho, jak se to nemá jezdit :)     Asphalt 8 - Prestigio 5044 DUO - 720p

 

___________________________________

16.4.2015

 

Máme zde jedno video s názvem Modern Combat 4 - 1. mission - Red Summit - complete.  

Je to spíše pokus o hraní skvělé střílečky Modern Combat 4, ovšem pouze na smartphonu Prestigio 5044 DUO bez periferních zařízení. Taky je to na hře samotné poznat.

Ať se snažím, jak se snažím, není to bůh ví co cheeky

-------------------------------------

16.4.2015

 

Už jsem tady zase a to s dalším Android videem, tentokráte ze hry Riptide 2.

Video s názvem Riptide 2 (android) 720p - Prestigio 5044 DUO  je ukázkou závodní hry na vodních skútrech a protože mám raději vodu než zbraně, lépe mi to jezdí než střílí Winner smileys Posuďte sami... 

 

___________________________________

17.4.2015

 

Dnes jsem přidal video z Android hry Iron Man 3, která je opravdu hezká, jednoduchá, ale velmi chytlavá Play smileys a zabaví na dlouhé hodiny.

Koukněte a posuďte sami. Odkazy jsou u videa přiloženy.

 

Hezkou zábavu

 

___________________________________

19.4.2015

 

Jsme tady s videem   Editace a uložení videa pro YouTube v Nero Video, které vám ukáže "krok po kroku" jak editovat vaše video v programu Nero Video (starší verze Nero Vision) a jak ho exportovat do souboru, který je možno nahrát na YouTube tak, aby neztratilo mnoho ze své kvality. Video ze hry bylo nahráno programem Fraps a samotná editace byla sejmuta programem Bandicam.
Oba programy slouží hlavně k sejmutí obrazu z plochy a jejich popis a odkazy na ně najdete v jejich popisu zde FrapsBandicam.

 

-------------------------------------

19.4.2015

 

Kromě dvou výše uvedených programů Fraps a Bandicam jsme tady přidali program, který se hodí všem, kteří potřebují různé formáty videa konvergovat, popř. vypalovat na DVD nosiče. Je to známý software ConvertXtoDVD, který zvládá opravdu bravurně převod všech video formátů na DVD Video, které nemá problém přehrát žádný stolní player, ale skýtá mnohem více možností.

Více o programu můžete přečíst zde: ConvertXtoDVD

 

----------------------------

19.4.2015

 

Další z námi nabízených programů je testovací a informativní software, nástupce staršího populárního Everestu, Aida64.

Jde o program, který nejen ukáže každou součást vašeho PC či NtB, ale umí také otestovat stabilitu systému nebo jednotlivých komponent třeba po přetaktování. 

Bližší popis najdete zde: AIDA64 

 

___________________________________

22.4.2015

 

Dnes jsme pro vás přidali software, jehož nějakou obdobu potřebuje každý, kdo si občas něco vyfotí, anebo má třeba jen zálibu v obrázkách a to je program pro správu právě fotografií a obrázků 

s názvem Picasa.

Jde o program společnosti Google, který je zdarma a proto by jistě stálo za to,jej vyzkoušet.

Více zde: Picasa

 

---------------------------------------

22.4.2015

 


Protože každý z nás občas vidí na internetu video nebo slyší hudbu, kterou by chtěl mít u sebe, přidali jsme dnes do sekce Download manažery dva programy, které patří dle našeho soudu k ideálním programům pro všechny uživatele bez ohledu na znalosti PC nebo programových prostředí. Jde o programy FreeRapid Downloader a aTube Catcher.

Oba umí stahovat z různých stránek různá videa a hudbu, ale pokud hledáte něco ke stahování hlavně z YouTube, doporučuji podívat se nejprve na druhý z nich a to aTube Catcher, který sice taky umí stahovat kde co z kde čeho, ale pro YouTube skýtá spoustu funkcí a možností, zkrátka je pro něj jako dělaný Multiple smileys smileys

 

Více o obou programech zde: FreeRapid Downloader

                                  aTube Catcher

----------------------------------------

23.4.2015     

                Android Studio

Jestli máte ambice vytvářet vlastní programy nebo mobilní aplikace, přidali jsme pro vás Android Studio. Je to volně šiřitelný program, který simuluje několik mobilních telefonů a jejich ploch, na kterých si poměrně jednoduše vytvoříte aplikaci, kterou postrádáte, nebo kterou třeba máte, ale pro vás v nedostatečném provedení.

 

Více zde: Android Studio

____________________________________

24.4.2015

                 TeamViewer

Dnešní přídavek je program, který vám umožní velmi snadno přístup k počítači odkudkoli na světě. V dnešní době smartphonů, tabletů apod. velmi užitečná aplikace zvlášť, jestli patříte k častým uživatelům těchto zařízení. 

 

Více zde: Team Viewer

___________________________________

27.4.2015

                Adobe Reader

Další důležitou součástí potažmo všech počítačů je program Adobe Reader, který slouží k otevírání a čtení dokumentů ve formátu PDF.

Odkaz ke stažení a více o programu zde:

Adobe Reader

_________________________________________________________

27.4.2015

            Daemon Tools Lite

Program Daemon Tools Lite je volně šiřitelná verze programu Daemon Tools, který je naprosto stejný, jen je určen pro užívání ke komerčním účelům. Daemon Tools je velmi známý emulátor virtuálních mechanik, což ale není jediná jeho vlastnost

Více o programu a odkaz ke stažení zde: 

Daemon Tools Lite

________________________________________________________

27.4.2015

            Apache OpenOffice

Dalším dnešním přídavkem je staronový kancelářský balík, který zná snad každý uživatel, který kdy psal něco na PC pod starým názvem Open Office org. dnes Apache OpenOffice. Jde o freeware "náhradu" balíku MS Office, takže pro toho, kdo nechce utrácet, je Apache OpenOffice ideální kancelářskou náhradou za ne zrovna nejlevnějí kancelářské programy.

Odkaz ke stažení a popis zde: 

Apache openOffice

________________________________________________________

27.4.2015

                  Wise Disk Cleaner

Další z tzv. čistících utilit, které odstraňují nepotřebné soubory, zbytky programů a záznamy v registru operačního systému. Zkráceně je to další z optimalizačních programů pro váš zaneřáděný systém.

Odkaz ke stažení a popis programu zde: 

Wise Disk Cneaner

____________________________________

28.4.2015

              Amiti Free Antivirus

Méně známý, ale velice kvalitní antivirový software slovenských tvůrců, který ochrání vaše PC kompletní antivirovou kontrolou v reálném čase a navíc zdarma.

Odkaz ke stažení a více o programu zde:

Amiti Free Antivirus

----------------------------------------

28.4.2015

             Adobe Flash Player

Je tady další součást operačních systémů a internetových prohlížečů, bez které se dnes téměř žádný uživatel, chce-li zobrazovat obsah webových stránek, neobejde.

Odkaz ke stažení a více o programu zde:

Adobe Flash Player

____________________________________

29.4.2015

               MultiSkype launcher

MultiSkype Launcher je freeware prográmek programátorů ze společnosti IM-History, který umožní přihlásit na jednom počítači několik Skype účtů současně.

Více o programu a odkaz ke stažení zde: 

MultiSkype Launcher

____________________________________

Videa

 

__________________________________________________

22.4.2015

 

V neposlední řadě nesmíme zapomenout, že sjme dnes přidali jedno video z nové hry společnosti Ubisoft a to Assassin's Creed Chronicles: China

Hra nás v mnoha směrech překvapila, ale to neznamená, že je špatná. To rozhodně ne, jen jde o úplně jinou hru Assassin's Creed, než jak jsme byli zvyklí.

No posuďte sami: Assassin's Creed Chronicles: China - Gameplay - level 1

______________________________________________

23.4.2015

          Assassin's Creed Rogue

Přidali jsme trošku divoké video, které ukazuje, jak rychle se dá ve hře Assassin's Creed Rogue postupovat s ručními zbraněmi přes spousty nepřátel, kteří po vás v této hře neustále někde pasou a vy s nimi nechcete zbytečně ztrácet čas. Video je plné zabíjení a není pro měkčí povahy 3d smileys

 

_______________________________________________

23.4.2015

                          Modern Combat 5

Nově jsme přidali dvě videjka z našeho pohledu velmi úspěšné a hezké hry Modern Combat 5. Je to FPS akční střílečka, která je pokračováním velmi úspěšné série her Modern Combat společnosti Gameloft. Hra je velmi kvalitní, hezky zpracovaná a hratelnost by jí mohla závidět i kdejaká PC hra. Nahráli jsme dvě mise, tak se koukněte, jak a jestli nám to na smartphonu Prestigio Multiphone 5044 DUO jde.

_________________________________

26.4.2015

       Marvel Contest of Champions

Nově přidané videjko je ze hry, která je opravdu velmi hezká, graficky vymakaná a přitom nenáročná, že ji zvládají i starší mobily. Jak jsme se poprali s 1. levelem této chytlavé hry, se můžete kouknout níže...

 

____________________________________

29.4.2015

             Battlefield 4 - Multiplayer

Když mám chvilku "zbytečného" volného času, občas si dám nějakou adrenalinovou střílečku a Battlefield 4 je pro takovou chvilku jako dělaný...

------------------------------------------

29.4-2015

        MultiSkype Launcher - Tutorial

Malý videonávod k programu vedle <-- MultiSkype Launcher

______________________

30.4.2015

      Assassin's Creed Rogue

                     Velká bitva o pevnost

Jedna velká bitva s loděmi na moři i vojáky a jejich veliteli na souši ;)

-------------------------------------

30.4.2015

Android bug fix 

               - Nedostatek místa v uložišti

Další dnešní video se hodí téměř každému, kdo občas něco stahuje a instaluje z Google Play, protože se téměř každému stane, že se někdy objeví chyba o nedostatku paměti v uložišti a stahování je zakončeno dříve, než začalo :)

Tady je tedy videjko, co s tím...