______________________________________________________________________________________________

MS Windows 10

Anniversary Update

Jak na něj, instalace

______________________________________________________________________________________________

Windows 10 Anniversary Update

Záznamy: 5 - 8 ze 9
<< 1 | 2 | 3 >>

Jak všichni víme, počínaje včerejším dnem uvolnila společnost Microsoft nový výroční update systému Windows 10 s názvem Anniversary. Kolem tohoto updatu bylo mnoho napsáno a tak se tady nebudu rozepisovat, jaké funkce a výhody či nevýhody systém skýtá, ale protože vím, že jej někteří lidé chtějí a Windows Update v systému jim ho nenabídnul, je tady postup, jak update vyhledat a spustit s několika screeny ze samotné aktualizace. (viz. fotoalbum výše)

Nutno podotknout že samotná aktualizace probíhá snad déle než instalace čistého systému Windows 10, u mě to bylo něco přes půl hodiny, ale po jejím dokončení běží Windows opravdu dobře, bez nějakých potíží a velkých viditelných změn, co se vzhledu týká. Takže nikdo nemusí mít starost, že by se ve svém systému po aktualizaci nevyznal.

Oproti zprávám, které zaplavovaly internet před zveřejněním Anniversary musím potvrdit, že přihlašování do systému není nutné, resp. zůstane nastaveno stejně, jak jste měli a všechna nastavení programů i systému zůstala tak, jak byla před aktualizací.

Jediné co stojí ještě za zmínku je, že Windows po aktualizaci zabírá o cca 2-4GB více místa na systémovém disku.

Pokud se tedy rozhodnete aktualizaci stáhnout a instalovat, je možné nechat ji vyhledat pomocí systémového nástroje Windows Update, který najdete pod Nastavení/ Aktualizace a zabezpečení. Některým uživatelům se může stát, že jim aktualizaci systém nenabídne a pro ty zveřejnila společnost Microsoft stránku, na které je možno aktualizaci stáhnout a nainstalovat. Odkaz naleznete zde

Aktualizace také vytvoří složku Windows.old, ve které je vše potřebné k tomu, kdybyste se chtěli vrátit do stavu před aktualizací. Složka není zrovna malá, u mě zabírá zhruba 4,5GB prostoru a je možné, že se rozhodnete jí zbavit, což samozřejmě lze. To je možné uskutečnit pomocí nástroje Vyčištění disku, který je součástí Windows.

Pokud nevíte jak na to, stačí otevřít Tento počítač, následně klik pravým tlačítkem myši na systémový disk obvykle C na Vlastnosti, vybrat Vyčištění disku a pak podle obrázku ve spodní části Vyčistit systémové soubory.

Tam vám systém nabídne odstranění některých souborů, které budou označené, neboť je možné je bezpečně odstranit, ale také tam naleznete soubory z předchozí instalace a dočasné instalační soubory systému, které pokud chcete, můžete také odstranit. Než to ale uděláte, musíte si uvědomit, že přijdete o data potřebná pro případný návrat k předchozímu systému, na to vás ale před samotným odstraněním upozorní ještě jednou i Windows samotný.

Diskusní téma: Windows 10 Anniversary Update

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.