______________________________________________________________________________________________

8.2.2016

Pirátská skupina 3DM pozastavuje svou činnost

 

Čínská skupina 3DM vydala ve svém diskusním fóru prostřednictvím své zakladatelky Bird Sister prohlášení, že minimálně po dobu jednoho roku nebude pracovat na žádných single playerových hrách. Zprávu vydali proto, že chtějí údajně sledovat vliv ochran na prodej samotných her a také proto, že je ochrana Denuvo implementovaná v nedávno vydaném titulu Just Cause 3 na tak dobré úrovni, že ji 3DM stále neprolomili a tvrdí, že to po takové době částěčně ztrácí smysl.
Bird Sister nebo také Phoenix mj. prohlásila, že se při dnešní kvalitě ochran může stát, že do dvou let nebudou existovat žádné pirátské verze her.
3DM také prohlásila, že ukončí svou činnost úplně na všech single playerových hrách, tedy nejen na těch chráněných softwarem firmy Denuvo Software Solutions GmbH a to počátkem čínského nového roku, což je 8. února.
Skupina bude podle vyjádření také jednat s jinými warez skupinami. Nebylo sice upřesněno proč, ale 3DM naznačuje, že na 3DM BBS fóru budou zakázány všechny cracky.
Zvláštní světlo do těchto informací vnáší to, že se bude zřejmě 3DM podílet na experimentu, který bude legitimně zkoumat vliv nedostatku cracků na herní trh. Podle vyjádření Bird Sister se uchýlí na nejméně rok do ústraní a bude se věnovat pouze lokalizacím a překladům her pro čínské prostředí, což bude velká rána pro fanoušky 3DM a pirátkých verzí her.
______________________________________________________________________________________________

Diskusní téma: 3DM se stahuje

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.