______________________________________________________________________________________________

26.1.2016

Far Cry Primal

&

Rise of the Tomb Raider

------------------------------------

------------------------------------

 Jak bylo již potvrzeno, PC verze her Far Cry Primal a Rise of the Tomb Raider bude využívat kontroverzní ochranu Denuvo. Není to klasická antipirátská ochrana, ale vlastně software, který má hackerům-crackerům bránit v neoprávněných úpravách v souborech her. Far Cry Primal je první hrou společnosti Ubisoft, která s touto ochranou vyjde. Společnost Square Enix se k tomuto kroku uchýlila zřejmě proto, že se jí investice do ochrany bohatě vyplatila v případě herní pecky Just Cause 3.

Denuvo má kromě své tzv. "neprolomitelnosti" pověst ne zcela dobrou i u majitelů originálních herních titulů, protože je spojováno s některými technickými problémy, se kterými se právě chráněné hry jako Batman Arkham KnightMad Max nebo Just cause 3 zpočátku potýkaly. Společnost, která Denuvo vyvíjí se proti tomu samozřejmě brání, ale otázkou zůstává, proč právě hry, u kterých je ochrana implementována, mají při prvním vydání takové problémy, se kterými se jiné tituly nepotýkají.

Společnost Ubisoft také do hry Far Cry Primal zakoupila verzi Denuvo, která i po odinstalování v PC některé soubory zanechá. Bude to dražší forma ochrany, která bude také požadovat on-line schválení uživatele. Dá se předpokládat, že soubory, které v PC zůstanou, mohou být používány dále při instalaci dalších her s touto ochranou.

Jistým paradoxem je, že společnosti vydávající herní tituly, píší o tom, že jim pirátské kopie her ubírají značnou část zisků, ale do her implementují tak drahou ochranu, která ceny her ještě zvýší. Tudíž to bude mít konečný efekt ten, že tyto hry PC uživatelé kupovat nebudou vůbec, anebo budou, ale až se značným časovým odstupem, kdy budou tyto tituly ve slevách či jiných akcích.

Přitom my zastáváme názor spíše takový, že kdyby stály hry polovinu ceny, prodalo by se jich daleko větší množství i bez ochran a vydavatelé by tak vydělali mnohem více.

To je ovšem hudba budoucnosti a čas vše ukáže.

Momentálně se můžeme těšit na dva nové tituly Far Cry Primal a Rise of the Tomb Raider a pevně doufat, že budou ihned v den vydání fungovat spolehlivě bez větších technických potíží a že na Denuvo nebudou doplácet i uživatelé, kteří za hry ochotně platí nemalé částky.

Diskusní téma: Fc Primal + Rise of the TR Denuvo

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.