______________________________________________________________________________________________

 

Fraps

 

 

 

 

 

Fraps je aplikace, která snímá obraz z plochy, nebo z her či filmů, prakticky cokoli, co se děje na pracovní ploše. Umí také snímat screeny, anebo měřit FPS vašich her. V programu lze mj. spustit benchmark, který změří přesné i průměrné hodnoty FPS při hraní her a to v časovém úseku, který mu zadáte. Dá se zde nastavit rozměr videa, který bude uložen a to buď v rozlišení celé plochy anebo v rozlišení poloviny rozměru. Pokud vyberete možnost Monitor Aero desktop (DWM) sleduje a snímá dění na pracovní ploše, ovšem tato funkce není kompatibilní s Windows 8 a 8.1. Jinak snímání her apod. samozřejmě funguje bez problémů.

Nastavit lze i minimální nebo maximální FPS, které má benchmark snímat a současně bude-li se FPS zobrazovat v některém rohu obrazovky, nebo ho necháte zmizet a počítat na pozadí.

Snímání obrazovky jde nastavit na přesná FPS 60, 50 nebo 30, ale také lze nastavit libovolné FPS přesně, nebo nechat zaznamenávat obraz s neomezeným FPS, které grafika zvládne zobrazovat. Nastavit si můžete i čas, po který se bude video snímat a taky zvuk, který bude obsahovat a to buď zvuk z mikrofonu, nebo zvuk, který má původní zdroj.

Snímky, které se dají pomocí Frapsu sejmout se dají dle nastavení uložit ve formátech BMP, JPG, PNG a TGA.

Podle našeho soudu jde o software, který nahrává videa v nejvyšší možné kvalitě ze všech podobných snímačů obrazu, ovšem to může být problém pro ty, kteří mají jeden disk nebo pomalejší PC a menší RAM, protože bitrate těchto videí jsou neuvěřitelně vysoká, např. video sejmuté ve Full HD z Assassin Creed Rogue má datový tok 744960kbps a tak to chce jistý výkon pro plynulých chod hry a současné ukládání videa.

 

 

                                                                                            Lokalizace:  

                                                                              Trial verze:  

______________________________________________________________________________________________

Diskusní téma: Fraps

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.